Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z okazji imienin Apostoła przejdź cały Ślężański Szlak św. Jakuba

Szlak biegnie ze szczytu Ślęży do Środy Śląskiej i ma 52 km. Każda osoba, która w weekend 25-26 lipca pokona całą tę trasę, może otrzymać okolicznościowy, imienny certyfikat.

 

– Jest to przede wszystkim forma uczczenia patrona Camino, św. Jakuba Apostoła, którego święto przypada 25 lipca – mówi Kuba Pigóra, opiekun Ślężańskiego Szlaku, który niedawno został zaopatrzony w nowe tablice. To również okazja, by przejść ten odcinek drogi po nowym oznakowaniu go.

Propozycja zakłada przejście szlaku ze szczytu Ślęży do Środy Śląskiej pomiędzy godziną 00:01 w sobotę 25 lipca a 23:59 w niedzielę 26 lipca. Jak wyjaśnia Kuba, można część drogi pokonać w sobotę, a część w niedzielę lub też – w którykolwiek z tych dni – pokonać od razu cały szlak.

– Wiadomo już, że kilka osób chce za jednym razem przejść całą drogę. Jest też grupka biegaczy, którzy będą chcieli pokonać go w obie strony – ponad 100 km – dodaje. To oczywiście opcja dla osób przygotowanych kondycyjnie do takiego wyzwania.

Jakubowe przejście nie jest wydarzeniem zorganizowanym. Nie planuje się żadnego wspólnego wyjścia. Każdy wyrusza indywidualnie – sam lub ze znajomymi.
Informacje na temat szlaku dostępne są tutaj: mypielgrzymi.com/slezanski
Kto będzie chciał otrzymać certyfikat, proszony jest, by po przejściu szlaku wypełnić specjalny formularz, do 28 lipca. W formularzu, jako potwierdzenie przebytej drogi, można np. zamieścić zdjęcia z telefonu lub zrzut z Endomondo.

Certyfikat będzie do odbioru w sklepie „Ślężański” w Sobótce przy ulicy Świdnickiej 7A od 11 sierpnia – bezpłatnie, choć chętni mogą wrzucić do puszki symboliczną złotówkę na pokrycie kosztów utrzymania szlaku. Można także zgłosić chęć otrzymania certyfikatu przesyłką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama