Nowy numer 32/2020 Archiwum

Z Bogiem na plaży. Rekolekcje parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie

W sumie z rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez parafię - dla dzieci, młodzieży, małżonków, dorosłych - skorzysta w tym roku ok. 400 osób. Spotykają Jezusa, ale też zyskują mnóstwo przyjaciół - całkiem nowych lub mijanych dotąd na osiedlowej ulicy czy widzianych w kościelnej ławce.

Pierwsze wyruszyły dzieci (od 7. do 13. roku życia) na rekolekcje do Międzywodzia; obecnie trwa wyjazd młodzieżowy (14+) w Mikoszewie. W planach są jeszcze rekolekcje dla dorosłych w Białogórze i w Lewinie Kłodzkim. Na każdy z turnusów wyjeżdża ok. 100 osób.

- Jest czas na modlitwę, słowo Boże, spotkania w grupkach; jest dużo zabawy, czas na odpoczynek, plażowanie - mówi proboszcz ks. Wojciech Jaśkiewicz, obecny na każdym z wakacyjnych wyjazdów. - Charakterystyczne dla naszych rekolekcji jest to, że już małe dzieci codziennie modlą się jutrznią; modlitwa psalmami jest dla nich czymś naturalnym. Młodsza grupa poznawała tajemnice Eucharystii, starsi przeżywają swoje rekolekcje ze św. Pawłem Apostołem. Mają okazję, żeby nauczyć się elementów chorału gregoriańskiego; tradycyjnie części stałe Mszy św. śpiewane są po łacinie.

Starsi uczestnicy wiele uwagi poświęcają tematowi relacji - z sobą samym, z Panem Bogiem, rówieśnikami, z otaczającym światem.

Z Bogiem na plaży. Rekolekcje parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie   O Eucharystii inaczej. Archiwum organizatorów

Młodzi kilkakrotnie przeżywali wieczorną modlitwę uwielbienia na plaży, wychwalając radośnie Boga nad brzegiem morza. - To była też forma świadectwa. Nie przeszkadzało im, że "ludzie patrzą", że może się dziwią. Zdarzało się, ze ktoś dołączał do nas i przez chwilę modlił się z nami - dodaje ks. Wojciech.

Rekolekcje prowadzi proboszcz wraz z katechetą, dr. Arturem Skowronem i ekipą animatorów - w większości rodziców dzieci uczestniczących w wyjeździe.

W czasie wakacji spore grono parafian w różnym wieku ma okazję pobyć ze sobą i swoim duszpasterzem nad morzem czy w górach, w innych niż zwykle okolicznościach. To ma znaczenie dla wielu spraw w życiu wspólnoty.

- Przyjaźń, więzi między ludźmi to jest coś, co jest niesamowicie ważne w drodze do Boga, w doświadczeniu Kościoła - mówi jedna z parafianek. - Cieszymy się, że nasz ksiądz tak po prostu lubi z nami być, poświęcając na to niemal cały swój czas.

Zobacz także TUTAJ

Z Bogiem na plaży. Rekolekcje parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie   W Międzywodziu. Archiwum organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama