Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wrocław wielbi i odpoczywa

Muzyczny zespół ewangelizacyjny Wrocław Wielbi spędził weekend w pięknych okolicznościach ślężańskiej przyrody. Były integracja, odpoczynek, ale także - nazwa w końcu zobowiązuje - uwielbienie.

Wakacyjnemu wyjazdowi do Sulistrowic u stóp góry Ślęży towarzyszyło słowo z Pisma Świętego, a dokładniej z 11. rozdziału Dziejów Apostolskich, kiedy przez pośrednictwo św. Piotra Bóg chrzcił pogan Duchem Świętym.

A gdy zacząłem mówić, zstąpił na nich Duch Święty, jak i na nas na początku. I przypomniałem sobie słowo Pana, gdy powiedział: Jan chrzcił wodą, ale wy będziecie ochrzczeni Duchem Świętym. Jeżeli więc Bóg dał im ten sam dar, co i nam, którzy uwierzyliśmy w Pana Jezusa Chrystusa, to jakże ja mogłem przeszkodzić Bogu? A gdy to usłyszeli, uspokoili się i wielbili Boga, mówiąc: Tak więc i poganom dał Bóg upamiętanie ku żywotowi.

- Przeżyliśmy owocny wyjazd integracyno-modlitewny. Niedawno wyklarował się skład zespołu. Dochodziły nowe osoby. Na odpoczynek na ziemi ślężańskiej wybrali się muzycy wraz z rodzinami. Był czas na poznawanie się, ale także na warsztaty, modlitwę oraz uwielbienie. Dwa razy śpiewaliśmy podczas Mszy św. Gościli nas ks. prał. Ryszard Staszak oraz ks. Jakub Bartczak - opowiada ks. Paweł Druszcz SDB, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Wrocławiu.

Jak podkreśla, uczestnicy wyjazdu modlili się o chrzest w Duchu Świętym, taki, jaki spotkał pogan za czasów apostoła Piotra. Zorganizowali także wspólne wyjścia nad pobliski zalew oraz na górę Ślężę.

Wrocław Wielbi jest zespołem ewangelizacyjnym, złożonym z kilkunastu wykształconych muzyków, którzy ciągle szlifują swój poziom. Już wkrótce usłyszymy ich autorskie utwory.

Grupa jest gotowa, by posługiwać śpiewem i muzyką poprzez uwielbienie na chwałę Bożą w parafiach, wspólnotach, przy okazji różnego rodzaju wydarzeń. Każdy zainteresowany może kontaktować się z nimi przez adres mailowy: marekurbanowicz@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama