GN 32/2020 Archiwum

Dla czcicieli św. Szarbela. Maronicka Fundacja Misyjna i Rodzina św. Szarbela

Jesteś czcicielem św. Szarbela? Współtworzysz grupę, która interesuje się duchowością świętego z Libanu? Warto pozostawać w kontakcie z Maronicką Fundacją Misyjną i Rodziną św. Szarbela, które na co dzień współpracują ze sobą.

Maronicka Fundacja Misyjna została przypomniana w Komunikacie KEP z 6 lipca br. Czytamy w niej o działających w Polsce wspólnotach nawiązujących do duchowego dziedzictwa świętych z Libanu. Wśród nich znajdują się Domy Modlitwy św. Szarbela, które były do tej pory organizowane i animowane przez ks. Jarosława Cieleckiego. W związku z tym, że porzucił on Kościół rzymskokatolicki, nie może obecnie sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła.

„W obliczu tej bolesnej sytuacji wszystkie osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej (…)” – czytamy w komunikacie.

Maronicka Fundacja Misyjna ma swoją siedzibę we Wrocławiu przy ul. ul. św. Józefa 1/3 we Wrocławiu. Bp Andrzej Siemieniewski pełni funkcję jej prezydenta; jej założycielem i prezesem (kustoszem) jest pan Fabio Loutfi Pereira.

Fundacja wspiera osoby, które interesują się św. Szarbelem i innymi świętymi z Libanu, planują pielgrzymki do miejsc z nimi związanych, szukają odpowiedniej literatury, proszą o modlitwę i błogosławieństwo olejem św. Szarbela. Fundacja kultywuje kontakty z Kościołem w Libanie, stara się szerzyć znajomość duchowości maronickiej. Informacje znajdziesz na stronie maronici.pl

Bp Andrzej Siemieniewski zachęca osoby, które należą do Domów Modlitwy św. Szarbela, by nie zaprzestawały modlitwy, natomiast zadbały o trwanie w jedności z Kościołem rzymskokatolickim.

„Jak to praktycznie wykonać? Podpowiedział nam komunikat Episkopatu z 6 lipca. Wskazano nam, by szukać kontaktu ze środowiskiem Maronickiej Fundacji Misyjnej. A fundacja współpracuje na co dzień z Rodziną św. Szarbela – zachęca. – Rodzina św. Szarbela działa w Polsce od lat, ma znakomity kontakt z Famille Saint Charbel w Libanie, ma błogosławieństwo maronickiego Patriarchy libańskiego – i czeka na wiadomość od was! Od czego zacząć? Na początek można wypełnić formularz. Znajdziemy go tu: https://linkd.pl/s9sd”. Osoby odpowiedzialne za swój Dom Modlitwy proszone są o kontakt bezpośrednio na adres rodzina@maronici.pl

Więcej o duchowości św. Szarbela i ludziach nią żyjących wkrótce w wydaniu papierowym "Gościa Wrocławskiego..

Dla czcicieli św. Szarbela. Maronicka Fundacja Misyjna i Rodzina św. Szarbela   Grób św. Szarbela. Maronicka Fundacja Misyjna / Ordre Libanais Maronite
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama