Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nowe szczegóły Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej 2020

Ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski wystosował pismo do wiernych w archidiecezji wrocławskiej za pośrednictwem parafii.

Główny przewodnik PPW informuje, że mimo trudności spowodowanych pandemią tradycja pielgrzymowania do tronu Maryi na Jasną Górę będzie kontynuowana w formie pielgrzymki sztafetowej. Każdego poranka na trasie pielgrzymki stawać będą dwie nowe grupy. Dzięki temu w ciągu 8 dni wszystkie grupy włączą się w dzieło 40. PPW.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej 3 sierpnia o godz. 7, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest w poniedziałek 10 sierpnia.

Pragniemy poinformować, że dla wszystkich chętnych Duchowych Pielgrzymów organizowany jest specjalny autobus, który odjedzie 10 sierpnia o godz. 9.00 spod seminarium wrocławskiego - pl. Katedralny 14. Przyjazd zaplanowany jest przed godz. 12 tak, by można było dołączyć do wchodzącej pielgrzymki przed obraz Matki Bożej. O godz. 13.00 będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. i zaplanowanej po południu Modlitwy Uwielbienia. Zapisy prowadzi p. Krzysztof pod numerem tel. 692 149 731 - pisze ks. Orzechowski, popularny "Orzech".

Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w tegorocznej pielgrzymce, mogą zapisać się do grupy nr 16 - duchowych pielgrzymów PPW.

Pomocą w duchowych spotkaniach, niech będzie “Przewodnik duchowy”, który otrzyma każdy zgłoszony pielgrzym duchowy. [...] Zachęcamy do modlitwy indywidualnej, ale jest też możliwość włączenia się do wspólnot, które w czasie pielgrzymki będą organizować spotkania modlitewne.  Oto kilka parafii, w których można dołączyć do spotkań: archikatedra św. Jana Chrzciciela,  parafia  Najświętszego Imienia Jezus (kościół uniwersytecki), parafia św. Wawrzyńca (Bujwida), parafia św. Maurycego, parafia św. Elżbiety (ul. Grabiszyńska), parafia św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia św. Maksymiliana M. Kolbe, parafia Opieki św. Józefa (karmelici).

Organizatorzy zachęcają także do udziału w Mszach św., które będą sprawowane podczas trasy:

  • 3.08. archikatedra wrocławska - godz. 7.00,
  • 4.08. sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy - godz. 7.00,
  • 5.08. bazylika św. Jana Ewangelisty Apostoła w Oleśnicy - godz. 7.00
  • 6.08. kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie - godz. 8.00
  • 7.08. kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku - godz. 14.00
  • 8.08. sanktuarium św. Anny w Oleśnie - godz. 13.00
  • 9.08. kościół św. Franciszka w Borkach Wielkich - godz. 7.00
  • 10.08 Jasna Góra - godz. 13.00

Chcesz być na bieżąco z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską? Zaglądaj na serwis pielgrzymkowy, na którym umieszczamy najnowsze informacje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast