Nowy numer 39/2020 Archiwum

PPW 2020. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży pielgrzymuje na Jasną Górę także przez... Bardo Śl.

Wędrują w ramach Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej z grupą 21 między Wierzbicą Górną a Kluczborkiem, ale ich trasa przebiega także codziennie przez wrocławski Ostrów Tumski, a w środę prowadzi z Kłodzka do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie.

– Część osób z DDM będzie szła w sztafetowej pielgrzymce w piątek z grupą 21. – która jest grupą katedralną, powstałą po Światowych Dniach Młodzieży – mówi ks. Zbyszek Kowal. – Ale mamy także cały cykl spotkań na miejscu. Uczestniczyliśmy w porannej Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymkę w katedrze wrocławskiej, wieczorem spotkaliśmy się na adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziś uczestniczymy znów w Mszy św., a jutro chcemy przeżyć swoje spotkanie z Maryją w Bardzie Śl.

Duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę poprowadzi więc niektórych na dolnośląskie szlaki maryjne.

 – W ten sposób także możemy poczuć klimat pielgrzymiej wędrówki, być w drodze – wyjaśnia diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Przejdziemy górami z Kłodzka do sanktuarium w Bardzie Śl. Zgodnie z naszym zwyczajem, kiedy ruszamy w drogę, spotykamy się ze Słowem Bożym. Będziemy zapewne rozważać Ewangelię z dnia, dzielić się Słowem, doświadczać tego, że jest żywe, dotyka nas w codzienności. Chcemy postępować tak jak Maryja – tak się spotkać ze Słowem, żeby ono wydawało owoce, jak w Jej życiu.

Młodzi wyjadą do Kłodzka o 6.01 z Dworca Głównego we Wrocławiu (każdy sam kupuje bilet); o 16.00 będą uczestniczyć w Mszy św. w Bardzie Śl. W ich pielgrzymim programie nie brak oczywiście wizyty na Jasnej Górze na zakończenie pielgrzymki – w poniedziałek 10 sierpnia.

Zobacz TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama