Nowy numer 39/2020 Archiwum

Jadą na rowerach dla 14-letniej tancerki

Osoby związane z wrocławskim środowiskiem Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta wspierają potrzebujących na różne sposoby - także przez sportowo-turystyczne wyzwania.

Razem z zaprzyjaźnioną ekipą "Podaj dalej" 15 i 16 sierpnia organizują wyprawę rowerową z Wrocławia do Milicza i z powrotem (z noclegiem), której towarzyszy zbiórka pieniędzy na rzecz 14-letniej Oli czekającej na operację kręgosłupa. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z Filipem (794 418 906) bądź Anią (570 363 144). Zapisać można się też TUTAJ. Opłata-cegiełka wpłacana przez uczestników pokrywa koszty wyprawy, a także zasila zbiórkę prowadzoną na rzecz Oli.

Pierwsze informacje o nieprawidłowościach w kręgosłupie dziewczynki pojawiły się podczas bilansu 6-latka. Pół roku później skrzywienie zostało potwierdzone zdjęciem RTG. Zdiagnozowano skoliozę idiopatyczną - złożoną, wielopłaszczyznową deformację. Ola walczyła z nią przez połowę swojego dotychczasowego życia, wspierana przez specjalistów. Kilkuletnie noszenie gorsetu ortopedycznego, rehabilitacja różnymi metodami, udział w turnusach rehabilitacyjnych spowalniały proces skrzywienia, ale go nie zatrzymały.

Obraz ostatniego zdjęcia RTG zaowocował skierowaniem na operację. Szansą dla Oli jest najnowsza dostępna forma leczenia operacyjnego tego typu skolioz - Vertebral Body Tethering, nierefundowana przez NFZ, o wartości 200 tys. zł. Operacja, którą można wykonać w jednej z niemieckich firm, umożliwia zachowanie ruchomości kręgosłupa, co jest ważne dla osoby zajmującej się tańcem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama