Nowy numer 43/2020 Archiwum

VII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach. 23 sierpnia kolejny koncert

Podczas najbliższego festiwalowego koncertu 23 sierpnia o 19.00 w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego wystąpią Jacek Szymański (tenor) oraz Paweł Seligman (organy).

Paweł Seligman – organista, kameralista – odbył szereg warsztatów, kursów mistrzowskich i lekcji otwartych z zakresu gry i improwizacji organowej oraz wykonawstwa muzyki dawnej. Kierownik artystyczny festiwali „Wieczory Muzyczne w Leśnicy” oraz „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu”, pomysłodawca i kierownik artystyczny Cieszyńskiego Maratonu Bachowskiego – imprezy organowej o zasięgu ogólnopolskim, współpracuje jako akompaniator m.in. z Chórem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej, Chórem „Echo” z Zebrzydowic.

W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. W 2019 roku odznaczony został Srebrną Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa śląskiego”.

VII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach. 23 sierpnia kolejny koncert   Paweł Seligman. Materiały prasowe

Jacek Szymański – tenor, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki H. Mickiewiczówny. Stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, w dorobku artystycznym posiada około 30 pozycji oratoryjno – kantatowych, formy kameralne, cykle pieśni oraz 40 partii operowych i operetkowych. Brał udział w licznych tournée zagranicznych z polskimi filharmoniami i operami. W „Roku Moniuszkowskim” (2002), brał udział w archiwalnym nagraniu opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki dla Polskiego Radia i Telewizji. Za działalność artystyczną i organizacyjną uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. W maju 2018 r. został odznaczony nagrodą Ariona za wybitne zasługi na polu kultury.

W programie koncertu 23.08.2020 usłyszymy utwory m.in. Bacha, Wiedermanna, Schuberta, Gigouta, Tostiego, Bruhnsa.
Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy składa się z cyklu czterech niedzielnych koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny. Odbywają się w kościele pw. św. M. M. Kolbego, wyposażonym w wysokiej klasy trzydziestodwugłosowe organy. Dyrektorami artystycznymi wydarzenia są Jan Drozdowicz – organmistrz, członek Światowej Federacji Budowniczych Organów oraz Łukasz Romanek – muzyk, pedagog, organista w parafii św. Maurycego we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama