Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Maryi

Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Oławie 22 sierpnia. Będzie można włączyć się w nie duchowo, korzystając z transmisji on-line.

Program:

10.45 – zawiązanie wspólnoty i przywitanie w sanktuarium (okazja, by usłyszeć kilka słów o tym miejscu);
11.00 – Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu z oprawą muzyczną wspólnoty Domowego Kościoła;
12.00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Tomasza Czabatora, z nauką o. Krzysztofa Sikory CMF.

Msza św. będzie transmitowana na www.wroclaw.gosc.pl oraz na profilach „Gościa Wrocławskiego” na Youtubie i Facebooku.

Członkowie Żywego Różańca niegdyś pielgrzymowali zawsze we wrześniu – wraz z przedstawicielami sąsiednich diecezji – do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. Z czasem abp. Józef Kupny zaprosił ich także do sierpniowego pielgrzymowania do Henrykowa, gdzie czczona jest figurka Matki Bożej Języka Polskiego – poszerzając jednocześnie formułę modlitewnego spotkania, na wszystkich czcicieli Maryi.

– Pielgrzymka do Henrykowa odbyła się dwa razy, była w planach także w tym roku, ale epidemia pokrzyżowała plany. Nie chcąc narażać zdrowia zwłaszcza starszych osób, zapraszamy do duchowej łączności i korzystania z transmisji – mówi ks. Tomasz Czabator diecezjalny moderator Żywego Różańca, proboszcz parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie.

Część osób z najbliższej okolicy zapewne weźmie udział w spotkaniu na miejscu, zwłaszcza że w oławskiej wspólnocie nie brak czcicieli Matki Bożej. 

– Żywy Różaniec funkcjonuje praktycznie we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. W naszej, pw. NMP Matki Pocieszenia w Oławie, obecnie istnieje 25 Róż. Był taki czas, że ok. 600 parafian należało do Żywego Różańca; teraz ta liczba nieco się zmniejszyła. Pojawiają się nowe formy. Mamy na przykład Różę Rodzinną (w której daną dziesiątkę Różańca odmawiają codziennie wszyscy członkowie rodziny), Różę Ministrancką – tłumaczy ks. T. Czabator, wspominając również m.in. o wspólnotach Nieustającego Różańca (wobec których również pełni funkcję moderatora w naszej diecezji) czy Arcybractwie Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama