Nowy numer 43/2020 Archiwum

Eucharystia jest moją autostradą do nieba

Najcenniejszy skarb, tajemnica, źródło, a zarazem szczyt - Eucharystia - była tematem tegorocznych Boskich Wakacji, czyli dorocznego wyjazdu dla dzieci i młodzieży organizowanego przez ks. Waldemara Cwynara z Kucharzowic.

Wyjazd ten - jak wiele innych w tym roku - długo stał pod znakiem zapytania.

Wątpliwości budziła sytuacja epidemiczna, nałożone na organizatorów wypoczynków letnich nowe wytyczne, ale także troska o bezpieczeństwo uczestników. Z Bożą pomocą i przy współpracy ludzi dobrej woli udało się jednak 45-osobowej grupie dzieci i młodzieży wraz z piątką animatorów wyjechać do nadmorskiego Chłapowa, by spędzić tam dobry czas dziewięciu dni rekolekcji połączonych z wypoczynkiem.

 "Eucharystia jest moją autostradą do nieba" mawiał Carlo Acutis, włoski nastolatek, "geniusz internetu", którego beatyfikacja jest zaplanowana na 10 października tego roku, a którego dewizę przyjęli za swoją uczestnicy Boskich Wakacji, każdego dnia pochylając się nad tajemnicą Mszy Świętej.

Program przygotowany przez Annę Krawczak, która po raz siódmy pełniła funkcję kierownika na "boskim" wyjeździe zawierał konferencje, szkołę liturgii z poznawaniem sprzętów i przestrzeni liturgicznej, spotkania w małych grupach przybliżające elementy Eucharystii, pracę z Pismem Św., poznawanie elementów Liturgii Godzin oraz dużo adoracji i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Oczywiście podczas wyjazdu nie brakowało również radosnego spędzania czasu na plażowaniu, morskich kąpielach, długich spacerach, a także grach i zabawach w ośrodku.

- Stajecie się ekspertami od Eucharystii - powtarzał dzieciom codziennie ks. Cwynar, doceniając ich zaangażowanie w rekolekcyjny program. Życzeniem zaś na rozstanie było, aby wszyscy stali się nie tylko ekspertami, ale miłośnikami, zakochanymi we Mszy Św. - najcenniejszym skarbie, tajemnicy, źródle i szczycie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama