Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Co z sakramentem bierzmowania w nowym roku szkolnym?

Metropolita wrocławski, abp Józef Kupny podjął decyzję dotyczącą udzielania sakramentu bierzmowania w archidiecezji wrocławskiej. Co się zmieni w najbliższym czasie?

Jak czytamy w dokumencie podpisanym przez wikariusza generalnego archidiecezji wrocławskiej ks. dr. Adama Łuźniaka decyzja została podjęta w związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2020/2021 i z powrotem dzieci i młodzieży do edukacji szkolnej realizowanej w formie bezpośredniej i wychodzi na przeciw potrzebie duszpasterskiej związanej z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej archidiecezji.

Abp Józef Kupny zdecydował, że zostaje odwołany zapis zawarty w punkcie 18. "Dekretu dotyczącego posługi w czasie epidemii", z dnia 5 czerwca 2020 roku, co skutkuje ponownym zaistnieniem możliwości udzielania sakramentu bierzmowania grupom osób w parafiach archidiecezji. Decyzja zacznie obowiązywać od niedzieli 13 września 2020 roku.

Wikariusz generalny przypomina, że należy pamiętać, iż kandydaci do bierzmowania muszą być odpowiednio przygotowani do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, co wymaga nie tylko zadbania  o praktyczne przygotowanie uroczystości, ale przede wszystkim o wiarę i świadomość kandydatów.

"W organizacji samej uroczystości i w czasie spotkań przygotowujących do tego wydarzenia należy zachować wymagania określone przez Ministerstwo Zdrowia na czas aktualnej epidemii koronawirusa, przede wszystkim zadbać o stosowanie maseczek, roztropnej ilości osób uczestniczących w liturgii Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, właściwego porządku w trakcie namaszczenia olejem Krzyżma oraz przy przyjmowaniu Komunii Świętej" - czytamy.

Przeczytaj cały dokument.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama