Nowy numer 44/2020 Archiwum

Otwarci na głodnych

Po wakacyjnej przerwie, 1 września, działalność wznowiła jadłodajnia we Wrocławiu. Dzięki środkom z programu "Jadłodajnia Caritas" - Edycja III/2020 przyznanym przez Caritas Polska, udało się przeprowadzić drobne prace modernizacyjne.

Jadłodajnie Caritas to szczególne miejsca, w których oprócz gorącej zupy można otrzymać ludzką życzliwość, dobre serce i sporo miłości - opowiada ks. Dariusz Amrogowicz, Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - Niestety takie placówki wciąż są potrzebne. Każdego dnia korzysta z nich około 600 osób, a rocznie wydajemy ponad 150 tys. porcji zupy z "wkładką" - dodaje dyrektor.

­- Sprzęty oraz wyposażenie jadłodajni jest w ciągłej eksploatacji - mówi Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni wrocławskiej. - W Centrum Socjalnym funkcjonuje oprócz jadłodajni również świetlica dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych chorobą alkoholową. Dlatego stale musimy zarówno dokupywać sprzęt kuchenny, jak i dbać o drobne remonty. W tym roku udało nam się odnowić stolarkę drzwiową w całym obiekcie - wyjaśnia.

Prace były możliwe dzięki 10 tys. zł otrzymanym z Caritas Polska w ramach Programu „Jadłodajnia Caritas”- Edycja III/2020 realizowanego we współpracy ze siecią "Lidl".

Jadłodajnia we Wrocławiu współfinansowana jest przez Gminę Wrocław.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ruszyła, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem, jadłodajnia w Oławie. Póki co nie ma ona takiego wsparcia jak wrocławska placówka i w całości utrzymywana jest ze środków otrzymanych od dobrodziejów Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - W tym trudnym dla nas wszystkich roku skierowaliśmy prośby do oławskich samorządowców, aby wspólnie wypracowali sposób na dofinansowanie stołówki, z której codziennie korzysta ponad 100 osób ubogich, chorych, seniorów i niepełnosprawnych - wyjaśnia Paweł Trawka, rzecznik prasowy.

Jadłodajnie w Oławie można wesprzeć przekazując środki w ramach akcji Misja ZUPA. Koszt jednego posiłku to 2 zł 50 gr. Za 50.00 zł możemy ufundować posiłki wydawane od poniedziałku do piątku dla jednego podopiecznego przez okres miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama