Nowy numer 47/2020 Archiwum

Śpiewać coraz lepiej na chwałę Bożą

Już po raz dziewiąty Diecezjalna Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie przeprowadza warsztaty muzyczne, które są przygotowaniem do powakacyjnej pielgrzymki oazowiczów.

Wakacje minęły, a razem z nimi wakacyjne wyjazdy członków Ruchu Światło-Życie. Corocznym podsumowaniem tego czasu formacji jest powakacyjna pielgrzymka, która tym razem odbędzie się 19 września w archikatedrze wrocławskiej. Wcześniej jednak, w dniach 5-6 września, zapaleni muzycy oazy będą przygotowywać się do posługi muzycznej na tej pielgrzymce i szkolić swoje umiejętności. 

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Wrocławskiej odbędą się w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu  - diecezjalnym centrum Ruchu Światło-Życie. Zapisy zostały zamknięte, ale organizatorzy zdradzili "Gościowi Niedzielnemu", że mogą przyjąć jeszcze kilka zgłoszeń. Chętni mogą napisać wiadomość na Facebooku przez fanpage diakonii.

- Są to warsztaty dla osób z Ruchu Światło-Życie, ale także sympatyków. Nie chcemy się jednak zamykać i jeśli zgłosi się ktoś chętny, a będziemy mieli możliwości, przyjmiemy go z radością. Zawsze przecież można się czegoś nowego nauczyć czy poprawić swoje umiejętności - mówi Tomasz Kozubek, organizator.

Jak podkreśla, nie obowiązują żadne ścisłe wymagania co do poziomu muzycznego uczestników, ale warto posiadać minimalne predyspozycje. - To nie jest tak, że w warsztatach uczestniczą np. tylko osoby po szkole muzycznej. Warto jednak mieć jakiekolwiek muzyczne doświadczenie. Będzie nas około 30 osób - dodaje T. Kozubek.

Wydarzenie jest dwudniowe. W sobotę od godz. 8 do 18 będą trwać próby ogólne i w głosach, jutrznia i emisja głosu. W niedzielę zajęcia będą kontynuowane, a o godz. 12 odbędzie się próba generalna przed pielgrzymką w katedrze - posługa muzyczna na Eucharystii w kościele św. Bonifacego. 

Zobacz, jak było przed rokiem:

Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło - Życie (2019)
DDMuz Wrocław
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama