Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wiedza inaczej przekazana

Wydarzenie ma popularyzować wiedzę wśród szerokiego grona odbiorców – od dzieci po dorosłych. Warto zapoznać się z programem i wybrać coś dla siebie.

Arkadiusz Cichosz, rzecznik prasowy Papieskiego Wydziału Teologicznego, zaznacza, że inicjatywa cieszy się w skali kraju bardzo dobrą renomą. Świadczy o tym wyróżnienie pn. „Popularyzator nauki 2019” przyznane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– To pokazuje, że tak szerokie i różnorodne w swej formie przekazywanie wiedzy w niespotykany na co dzień sposób znajduje spore grono odbiorców, którzy są przekonywani, iż nauka to nie tylko skomplikowane wzory i definicje, ale wszystko, co jest wokół nas – podkreśla. Decydujące są przekaz – warsztaty, prezentacje, gry, wycieczki czy laboratoria – oraz prostota dobieranych treści. Od wielu już lat również PWT przygotowuje kilka propozycji do ogólnego programu DFN. – Chcemy w ten sposób pokazać, że teologia to nie jest religioznawstwo, ale również, że PWT to nie tylko teologia, ale też na przykład pedagogika. Kolejnym celem jest wskazanie, że zarówno teologia, jak i pedagogika nie są same dla siebie, ale łączą się z innymi dziedzinami – literaturą, historią, filozofią i wieloma innymi – wyjaśnia. Ważnym elementem jest również promocja. Dobrze, by mieszkańcy Dolnego Śląska wiedzieli, że taka uczelnia jak Papieski Wydział Teologiczny istnieje i może poszczycić się wysoko wykwalifikowaną kadrą profesorską, która w bardzo czytelny sposób potrafi przekazać swój dorobek naukowy. Większość wydarzeń trwającego od 17 września do 30 października festiwalu ze względów bezpieczeństwa odbędzie się on-line. Podobną formułę przyjmie oferta PWT. – Nasze propozycje przygotowaliśmy na 18 i 22 września. Zachęcamy, by się z nimi zapoznać na www.pwt.wroc.pl lub na stronie www.festiwal.wroc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama