Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Kuria wrocławska zabiera głos w sprawie uroczystości związanych z obecnością figury św. Szarbela w Miliczu

W związku z informacją, jaka pojawiła się na stronie internetowej ks. Jarosława Cieleckiego, o przewiezieniu figury św. Szarbela do kaplicy biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego w Miliczu kuria wrocławska wystosowała do wiernych dekanatu Milicz komunikat w tej sprawie.

Zostanie on odczytany w najbliższą niedzielę na Mszach św. we wszystkich kaplicach i kościołach dekanatu.

W komunikacie czytamy m.in., że ks. Jarosław Cielecki – jak sam o sobie mówi – nie należy do duchowieństwa rzymskokatolickiego, wystąpił bowiem z Kościoła rzymskokatolickiego i nie jest jego członkiem. Ponadto autorzy przywołują list opata sanktuarium św. Szarbela w Libanie, który publicznie odciął się od inicjatyw realizowanych przez ks. Cieleckiego, podkreślając, że nie jest on upoważniony do prowadzenia działalności związanej z postacią świętego.

„Wiernych, którzy modlą się za wstawiennictwem św. Szarbela i którym bliski jest kult tego libańskiego mnicha zachęcamy do włączenia się działalność grup modlitewnych, działających w naszych parafiach. Duchowe wsparcie mogą oni znaleźć także w Maronickiej Fundacji Misyjnej, w której funkcję prezydenta sprawuje biskup Andrzej Siemieniewski” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama