Nowy numer 48/2022 Archiwum

Kurs online, planowane sympozjum i pielgrzymka. Instytut Teologii Życia Konsekrowanego zaprasza

Instytut Teologii Życia Konsekrowanego - w ramach którego odbywa się Kurs Teologii Życia Konsekrowanego - zaprasza na zajęcia. Tym razem z powodu zaistniałej sytuacji w wykładach będzie można uczestniczyć on-line.

Będą z nich mogły skorzystać osoby konsekrowane, jak również należące do indywidualnych form życia konsekrowanego; także osoby na etapie formacji czasowej. – Mamy nadzieję, że nowa forma pozwoli uczestniczyć w wykładach też tym, dla których wcześniej problemem były odległości związane z przyjazdem – mówi o. Aleksander Bober CMF, dyrektor Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego.

Przypomina, że udział w Kursie Teologii Życia Konsekrowanego traktowany jest także jako element formacji początkowej oraz jako przygotowanie się do profesji wieczystej; dla wielu osób zajęcia są wpisane w osobistą permanentną formację.

Jak zauważa o. Aleksander, chcą oni „powracać do pierwotnej miłości”, która z upływem lat mogła zostać „przygnieciona” codziennymi troskami, obowiązkami. Wiedza zdobyta podczas Kursu stanowi też doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Zapisy trwają. Wykłady w ramach Instytut TŻK w tym semestrze odbywają się on-line, w 2 i 4 sobotę miesiąca od 8.30 – 12.00. Dzień przed spotkaniem otrzymuje się link – zaproszenie. na wykłady, po wcześniejszym opłaceniu (300 PLN za semestr) swojego udziału w Kursie. Pierwsze spotkanie kursowe rozpocznie się 10 października 2020 o 8.30. Więcej informacji na: https://www.klaretyni.pl/instytut-teologii-zycia-konsekrowanego.html.

Misjonarze Klaretyni już dziś zapraszają na Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego, poświęcone aktualnym problemom wspólnoty Kościoła i osób konsekrowanych. Odbędzie się w Krzydlinie Małej, w dniach od 30.04. do 3.05.2021.

Zapraszają także na Pielgrzymkę Osób Konsekrowanych do Medjugorie. Planowany termin: 2.07-10.07.2021. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o powyższych inicjatywach: www.klaretyni.pl, psiktzk@gmail.com, tel.: 71 328 06 61.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy