Nowy numer 44/2020 Archiwum

W niedzielę procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty

Tradycyjna procesja z relikwiami połączona z prośbą o uchronienie Wrocławia przed kataklizmami wyruszy 20 września o 16.00 z bazyliki garnizonowej pw. św. Elżbiety. Będzie jej przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski.

Tradycja takiej formy modlitwy do świętych, połączona z prośbą o uchronienie miasta przed kataklizmami, jest kontynuowana we Wrocławiu z inicjatywy kard. Henryka Gulbinowicza i kolejnych pasterzy archidiecezji od powodzi w 1997 r. Najpierw noszono w procesji relikwie św. Stanisława; w 2001 r. dołączyły do nich relikwie św. Doroty.

Trasa Procesji przebiega w centrum Wrocławia, z bazyliki św. Elżbiety w rynku do kościoła śś. Doroty, Stanisława i Wacława przy ul. Świdnickiej. Procesję uświetni asysta wojskowa oraz orkiestra policyjna.

"Serdecznie zapraszamy do udziału w Procesji Duchowieństwo Diecezjalne i Zakonne, Żeńskie Zgromadzenia Zakonne i mieszkańców Wrocławia. W duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na »nowy czas«, naznaczony dotkliwie przez ograniczenia związane z pandemią. Niech udział w procesji, będzie wyrazem naszej ufnej modlitwy także w intencji o zatrzymanie pandemii, o zdrowie dla chorych, zakażonych, przebywających w szpitalach i na kwarantannie" - czytamy w zaproszeniu do udziału w wydarzeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama