Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bóg, honor, mężczyzna

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na pierwsze po wakacjach spotkanie mężczyzn, które odbędzie się w piątek 25 września w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, aby wspólnie modlić się i wielbić Jezusa Chrystusa.

Tym razem Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają już od 17.00 do wspólnego poprowadzenia modlitwy w ramach Męskiego Oblężenia Jasnej Góry. Będzie ona transmitowana online do wszystkich miejsc w Polsce i za granicą, w których spotykają się mężczyźni uczestniczący w tygodniowych obchodach IV Narodowej Pielgrzymki Mężczyzn na Jasną Górę (https://oblezenie.mezczyzni.net/).

Wydarzenie rozpocznie się adoracją o 18.30, po której zostanie odprawiona Eucharystia, a następnie ks. Jerzy Morański SDS, rekolekcjonista i były wieloletni opiekun Wspólnoty Słowa "Sykomora", wygłosi konferencję pt. "Bóg, honor, mężczyzna".

"Bóg potrzebuje silnych mężczyzn, dla których honor, ojczyzna są najwyższymi wartościami. Poczucie honoru jest nierozerwalnie związane z odwagą, odpowiedzialnością, wiernością. To połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. To też cecha integralnie związana z postawą mężczyzny, chociaż przez wielu stopniowo zapominana. A czy można żyć bez Boga, Ojczyzny i Honoru…?" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/

Bóg, honor, mężczyzna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama