Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pax et Bonum. Muzyka i spacery

Fundacja Pax et Bonum zaprasza na XVII edycję Muzycznych Spotkań Kultur Międzynarodowego Festiwalu Debiuty - Spacery Szlakiem Przodków "Pax et bonum per musicam".

Cykl popołudniowych recitali organowych rozpoczął się 19 września. Kolejne koncerty odbędą się w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu 25 września o 14.00 (Jan Przegendza, AM Wrocław) i 3 października o 14.00 (Jakub Plewa, AM Katowice).

Słuchacze mogą również poznać bliżej architekturę i historię najstarszych kościołów i miejsc Ostrowia Tumskiego. Bezpośrednio po koncertach są zapraszani na krótkie spacery „szlakiem przodków”. Prowadzi je znawca Wrocławia (i nie tylko), wszelkich jego zakamarków i ciekawostek związanych z miastem, Juliusz Woźny.

Wykonawcami koncertów są młodzi artyści – wyróżniający się studenci i absolwenci akademii muzycznych w Polsce, mający w swym dorobku artystycznym często wysokie miejsca w krajowych i zagranicznych konkursach. Koncerty odbędą się w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Cykl koncertów „Debiuty” jest imprezą towarzyszącą Muzycznym Spotkaniom Kultur „Pax et bonum per musicam” – XVII Międzynarodowemu Festiwalowi. W roku 2020 wydarzenie organizowane jest przy współpracy z proboszczem archikatedry wrocławskiej, ks. Pawłem Cembrowiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama