Co z tegoroczną pielgrzymką trzebnicką?

W związku z niepewną sytuacją epidemiczną w powiecie trzebnickim decyzja dotycząca Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do grobu św. Jadwigi była odkładana praktycznie do ostatniej chwili. Dziś już wiemy, że na szlak wyruszymy. Nie będzie jednak jak w latach ubiegłych. Co się zmieni?

Są już wszelkie wymagane zgody administracyjne związane z przemarszem kolumny pielgrzymkowej 17 października. To oznacza, że możemy podać informację już oficjalnie - trwają przygotowania, by Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej wyruszyła. Hasło, które ma towarzyszyć pątnikom odnosi się do Eucharystii i brzmi: "O święta Uczto".

Organizatorzy zastrzegają jednak, że w najbliższych trzech tygodniach bacznie będą obserwować sytuację epidemiczną w powiecie trzebnickim. W przypadku, gdy w dniu pielgrzymki będzie się znajdował w "czerwonej strefie", pielgrzymka zostanie automatycznie odwołana. Ostatecznie o tym, czy uda się wyruszyć na pielgrzymkowy szlak będzie więc wiadomo po aktualizacji listy stref zagrożenia epidemicznego w czwartek 15 października. - Robimy ze swojej strony wszystko, by wierni chcący oddać cześć patronce Śląska i archidiecezji wrocławskiej i prosić o łaski za jej wstawiennictwem, mogli wyruszyć do trzebnickiego sanktuarium - zapewnia ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Tegoroczna pielgrzymka wymaga, by uczestnicy spełnili kilka warunków:

  • wszyscy bez wyjątku muszą się zapisać do konkretnej grupy pielgrzymkowej poprzez formularz, który będzie dostępny dostępny na www.pielgrzymka.pl i www.ppw.gosc.pl,
  • w formularzu znajdzie się regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia, które trzeba zaakceptować,
  • w czasie pielgrzymki będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się między grupami.
  • pielgrzymi będą także zobowiązani do zasłaniania ust i nosa na terenie Wrocławia i w każdej miejscowości, przez którą będą przechodzić.
  • profilaktycznie będą również zwiększone odstępy między grupami.

Zmiana dotyczy również zawiązania wspólnoty pielgrzymkowej. Znaki poszczególnych grup będą rozstawione w kolejności na ul. Świętokrzyskiej (od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza) w kierunku katedry. Tym samym tylko członkowie ostatniej "w kolejce" grupy 21 będą mieli możliwość uczestnictwa w nabożeństwie inaugurującym pielgrzymkę trzebnicką w katedrze wrocławskiej. Jego początek zaplanowano o 6.00. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o 16.30 przy ołtarzu polowym na placu pielgrzymkowej przy bazylice trzebnickiej.

Wkrótce więcej informacji na www.ppw.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..