Nowy numer 44/2020 Archiwum

Karmelici Bosi we Wrocławiu. Nowe inicjatywy ewangelizacyjne

Wrocławskie wspólnoty uczestniczące w modlitwie uwielbienia na statku przygotowywały się do wydarzeń odbywających się na przełomie września i października. Wśród nich są: "Ogień Dwóch Serc", Jerycho Różańcowe, rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem i św. Teresą od Dzieciątka Jezus.

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu jest swoistą kontynuacją czerwcowego Weekendu Ewangelizacyjnego. Będzie organizowana co kwartał z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca.

– Chodzi o Serce Jezusa i Serce Maryi. Te czuwania nas przygotowują do IV Weekendu Ewangelizacyjnego, w czerwcu 2021 r. – mówi o. Krzysztof Piskorz OCD.

Pierwsza adoracja, przy udziale różnych wspólnot archidiecezji wrocławskiej, odbędzie się w nocy z 2 na 3 października w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia we Wrocławiu, przy ul. Ołbińskiej, u Karmelitów Bosych. Rozpocznie się 2 października Mszą św. o 18.00, zakończy 3 października o 08.30.

Już 1 października, w dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus, rozpocznie się w karmelitańskim kościele Wieczernik Modlitwy, a o północy Jerycho Różańcowe – pierwsze w tej parafii. Wypełnią je na przemian odmawiany Różaniec i półgodzinna modlitwa w ciszy. Zakończy się 2 października Mszą św. odprawioną o 15.00. W organizację zaangażowani są członkowie Żywego Różańca.

Od poniedziałku 28 września do środy 30 września trwają rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem i św. Teresą od Dzieciątka Jezus: „Chcę kochać jak dziecko i walczyć jak nieustraszony wojownik”. Nauki rekolekcyjne są głoszone w czasie Mszy św. o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama