Nowy numer 5/2023 Archiwum

Studenci rozpoczynają naukę, a więc budzą się duszpasterstwa akademickie

Tradycyjnie na początku października duszpasterstwa akademickie we Wrocławiu organizują "Dni na dobry początek". Studencie, sprawdź, gdzie, co i jak się dzieje!

Przede wszystkim zapraszamy studentów wszystkich lat na Mszę świętą inaugurującą rok akademicki, której przewodniczył będzie w kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus (pl. Uniwersytecki 1) 7 października o 19.30 bp Jacek Kiciński CMF.

Natomiast wcześniej poszczególne duszpasterstwa akademickie przygotowują spotkania dla swoich przyszłych i teraźniejszych członków.

Zaglądamy najpierw na Bujwida 51. Tam DA "Wawrzyny" zaprasza na rekolekcje na podstawie książki "Mały Książę" autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Poprowadzi je o. Aleksander Bober CMF. Początek już 4 października o godzinie 20 w dolnym kościele.

- Zapraszamy wszystkich nowych i starych studentów! Zaczynamy Mszą Święta z nauką, a po nich zapraszamy wszystkich do holu na pyszne kanapki i zapoznanie się z duszpasterstwem - mówi o. Michał Serwiński CMF.

Szczegółowy plan "Dni na dobry początek" w DA "Wawrzyny"":

  • 4 października (niedziela) - Msza święta godzina 20.
  • 5 października (poniedziałek) - Msza święta godzina 19
  • 6 października (wtorek) - Msza święta godzina 19

Przenosimy się do centrum Wrocławia. Tam w kościele dominikańskim św. Wojciecha na pl. Dominikańskim działa DA "Dominik", który teraz organizuje rekolekcje pt. "Żyj ze smakiem" w dniach 1-4 października. Początek w czwartek 1 października. Msza święta o godzinie 19, a po niej konferencja. Każdego dnia będą pojawiać się informacje o planach duszpasterskich na obecny rok akademicki. Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube.

A może by tak poznać "Mostowiaków" czyli Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie "Most", ulokowane przy Moście Grunwaldzkim? Tam rekolekcje na dobry początek w dniach 4-6 października poprowadzi ks. Grzegorz Dłużniak SDB pod hasłem: "ZaPROSZEni do...". Pierwszego dnia zostanie odprawiona Msza święta o 19.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, a po niej odbędzie się kolacja. W następne dni planowane są m.in. podwieczorki, adoracja, Lectio Divina. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Zachęcamy także, by zaglądać także na strony internetowe i konta społecznościowe innych duszpasterstw akademickich Wrocławia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy