Nowy numer 22/2023 Archiwum

Już w październiku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafią do prafii

W najbliższych dniach rozpocznie się ich dystrybucja; już w październiku będzie można je nabyć w kościołach. Dlaczego tym razem tak wcześnie? Z powodu epidemii.

Od 27 lat Caritas w całej Polsce wspiera dzieci i młodzież w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Rocznie rozprowadza ponad 2 mln świec w całym kraju. Pieniądze ze sprzedaży wykorzystywane są na dofinansowanie letniego wypoczynku najmłodszych.

W roku 2019 z tego wsparcia w naszej archidiecezji skorzystało 850 dzieci, w obecnym, pomimo sytuacji pandemicznej było ich 370. Połowa środków zostaje w parafii, wspierając lokalne dzieła na rzecz ubogich. Jest to możliwe tylko dzięki wielkiemu  zaangażowaniu księży proboszczów i ofiarności wiernych.

– Chcemy kontynuować to szlachetne dzieło również w tym roku i rozprowadzić możliwie najwięcej świec, które dla wielu osób, szczególnie samotnych i starszych, są jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości i uczestnictwa we wspaniałym dziele całego polskiego Kościoła – tłumaczą pracownicy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W tym roku proszą księży proboszczów o wyrozumiałość i zachęcają do wcześniejszego rozpoczęcia akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Już w październiku do parafii trafią świece Caritas. – Prosimy, aby ich dystrybucję podjąć  jak najwcześniej ze względu na nasilające się obawy związane z rozwojem sytuacji pandemicznej w okresie jesienno – zimowym – dodają.

Już w październiku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafią do prafii   Tegoroczne świece. Materiały prasowe
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast