Pielgrzymka piesza do grobu św. Jadwigi NIE ODBĘDZIE SIĘ!

Ze względu na aktualną sytuacją epidemiologiczną i związanymi z nią obostrzeniami ograniczającymi możliwość organizowania zgromadzeń w liczbie powyżej 150 osób nie ma możliwości, by przeprowadzić tegoroczną pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi Śląskiej.

To trudna sytuacja, ale bezpieczeństwo zdrowia i życia jest najważniejsze - komentuje ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Decyzja zapadła w związku z wprowadzeniem od soboty 10 października w całej Polsce tzw. "żółtej strefy". - Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania ograniczeń, dlatego nie możemy sobie pozwolić na narażanie kogokolwiek. Przypomnę, że w poprzednich latach na wędrówkę do św. Jadwigi decydowało się nawet 10 tys. pątników.

Ks. Płukarski podkreśla, że centralny punkt pielgrzymki - Msza św. w Trzebnicy (16.30) - zostanie utrzymany. - O szczegółach będziemy na bieżąco informować. Z Wrocławia wyruszy symboliczna reprezentacja, w której znajdą się przedstawiciele służb pielgrzymkowych.

Zachęcamy do odwiedzania naszych stron: www.wroclaw.gosc.pl oraz www.ppw.gosc.pl (strona poświęcona Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej). Będziemy publikować na nich wszelkie aktualności związane z uroczystościami jadwiżańskimi, również z pielgrzymką pieszą. Nie zabraknie również transmisji z Mszy św. kończącej tak wyjątkową w tym roku pielgrzymkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..