Nowy numer 15/2021 Archiwum

Moja pielgrzymka do św. Jadwigi Śląskiej - ruszamy z akcją #mojaJadwiga!

Z powodu pandemii Piesza Pielgrzymka Trzebnicka nie odbędzie się, ale to nie znaczy, że nie możemy uczcić patronki Śląska i archidiecezji wrocławskiej indywidualnie.

Redakcje "Gościa Niedzielnego" oraz "Nowego Życia", a także Piesza Pielgrzymka Wrocławska nie chcą pozwolić, by koronawirus odebrał nam świętowanie. Oczywiście nie mamy możliwości, by to zrobić w wielkiej wspólnocie, jak co roku, ale na świetny pomysł wpadł ks. prof. Grzegorz Sokołowski. 

Redaktor naczelny miesięcznika "Nowe Życie" proponuje wszystkim akcję #mojaJadwiga. 

- Udostępniamy każdemu chętnemu specjalny modlitewnik do św. Jadwigi. Zachęcamy, by go pobrać, wydrukować i udać się z nim na indywidualną pielgrzymkę w najbliższy weekend 17-18 października. Dokąd? A to zależy tylko od nas! Znajdźmy w pobliżu naszego domu św. Jadwigę - w kościele, kaplicy, kapliczce. Może to być jej ołtarz, figura, obraz czy witraż. I wyruszmy na indywidualną pielgrzymkę - zachęca ks. prof. Sokołowski.

Gdy dotrzemy do naszej św. Jadwigi, odmówmy akt powierzenia się patronce Śląska oraz którąkolwiek z modlitw z modlitewnika.

To nie koniec! Dajmy świadectwo swojej wiary w tym trudnym czasie pandemii. Zróbcie sobie zdjęcie ze świętą Jadwigą albo zdjęcie samej świętej (ołtarza, witraża czy figury) i przyślijcie do naszej redakcji na adres mailowy: wroclaw@gosc.pl (zapoznaj się z regulaminem wynikającym z RODO; wysłanie do nas maila oznacza zgodę z jego treścią). A my stworzymy specjalną galerię zdjęć na naszej stronie internetowej. Przesłanie zdjęcia oznacza zgodę na publikację personaliów autora w podpisie pod fotografią. Jeśli woleliby Państwo zostać anonimowi, prosimy to napisać w treści maila.

Jeśli chcecie, dodawajcie fotografie z pielgrzymki na swoich profilach na Facebooku czy Instagramie pod hasztagiem #mojaJadwiga

A może macie propozycje, gdzie można w naszej archidiecezji znaleźć figury, witraże, ołtarze św. Jadwigi Śląskiej? Napiszcie nam o tym mailowo lub na naszym Facebooku. 

A może chcecie wiedzieć więcej o księżnej Jadwidze? Zapraszamy do lektury artykułów miesięcznika "Nowe Życie".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama