Nowy numer 44/2020 Archiwum

Różaniec o pokój w kilku językach

Duszpasterstwo anglojęzyczne zaprasza ludzi różnych narodowości 29 października do franciszkańskiej parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu. Tam odbędzie się wspólna modlitwa o pokój na świecie.

Duszpasterstwo Katolików Języka Angielskiego, które funkcjonuje na co dzień przy w kościele przy ul. Kruczej 58 we Wrocławiu, wpadło na pomysł, by zintegrować społeczność międzynarodową wokół modlitwy różańcowej.

- Chcieliśmy zaproponować wspólny międzynarodowy Różaniec w intencji pokoju na świecie, który odmówią ludzie z różnych narodowości. Wrocław to miasto otwarte, przyciągające obywateli z różnych krajów, którzy mieszkają tu na stałe lub czasowo. Intencja pokoju na świecie jest bliska każdemu. Matka Boża w Fatimie prosiła o taką modlitwę i wiemy, że ona potrzebna jest w każdy kraju - mówi o. Martin Buntov OFMConv.

Wydarzenie odbędzie się w parafii pw. św. Karola Boromeusza 29 października o godzinie 19.15. Organizatorzy wciąż szukają chętnych, którzy mogliby się włączyć. Każdy może zgłosić się przez specjalną listę, w której podaje swój kraj pochodzenia i język, w którym chciałby odmawiać Różaniec.

- Mamy już francuski, norweski i hiszpański. Powiadomiliśmy inne duszpasterstwa językowe we Wrocławiu. Technicznie to będzie tak wyglądać, że pierwszą część "Zdrowaś Maryjo" prowadzący odmówi w danym języku, a drugą część każdy odpowie w swoim języku. Pragniemy, by to wydarzenie miało charakter jednoczący i integrujący. Św. Franciszek z Asyżu był orędownikiem pokoju a my, franciszkanie chcemy kontynuować jego misję - stwierdza o. Martin Buntov.

Prosimy o przekazanie informacji znajomym obcokrajowcom, mieszkającym we Wrocławiu. Lista z chętnymi do modlitwy dostępna jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama