Nowy numer 22/2023 Archiwum

Początek wieczystej adoracji w sanktuarium św. Antoniego

Parafia św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich zaprasza na uroczystą inaugurację wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Mszę świętą odprawi prowincjał salwatorianów.

Obornickie sanktuarium będzie przeżywać ważny dzień w swojej wspólnocie parafialnej. 22 października rozpocznie się w kościele wieczysta adoracja, na którą zgodę wyraził abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Mszy świętej o godzinie 18 przewodniczyć będzie ks. Józef Figiel SDS, prowincjał polskich salwatorianów. Po Eucharystii zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu. 

- Przeżywamy rok Eucharystii pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary", dlatego myślę, że to właściwy czas, by zainaugurować w naszej wspólnocie parafialnej ten wspaniały akt adoracji. Chcemy jeszcze bardziej zgłębiać tajemnicę Eucharystii i dlatego zrodziło się wielkie pragnienie w parafianach, by oddawać cześć wystawionemu Najświętszemu Sakramentowi - mówi ks. Jacek Wawrzyniak SDS, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego.

Wcześniej w parafii adoracja miała miejsce w każdy czwartek, jednak ten rytm został zaburzony przez pandemię. Wierni przychodzili z ciągłymi pytaniami o dłuższą adorację. Proboszcz napisał więc prośbę do metropolity wrocławskiego o możliwość całodziennej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Arcybiskup Józef Kupny wyraził zgodę i tym samym od 23 października w godzinach od 9 do 18 w ołtarzu bocznym św. Judy Tadeusza każdy chętny będzie mógł stanąć twarzą w twarz z Panem Jezusem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast