Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wieczór Tumski z malarstwem Teodora Axentowicza i duetem ANGELS DUO

Kolejny Wieczór Tumski odbędzie się 25 października o 18.00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1 we Wrocławiu.

W pierwszej części wrocławska historyk sztuki Jadwiga Jasińska – Sadurska wygłosi wykład zatytułowany „Malarski świat Teodora Axentowicza”.

Sejm RP ogłosił 2020 r. rokiem tego wybitnego polskiego malarza – w związku ze 160. rocznicą jego urodzin.

W części muzycznej usłyszymy z kolei duet anielski – ANGELS  DUO, dwóch młodych gitarzystów: Kamila Anioła i Aleksandra Anioła. W programie koncertu znajdą się kompozycje Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Mario Castelnuovo – Tedesco, Manuela de Falli, Enrique Granadosa i innych. Wstęp wolny.

Jadwiga Jasińska – Sadurska, wrocławianka, historyk sztuki, przez długie lata zajmowała się popularyzacją wiedzy o sztuce w Muzeum Narodowym we Wrocławiu – edukując różne grupy wiekowe, od przedszkolaków po seniorów. Autorka muzealnych programów edukacyjnych pt. „Historia nie musi być nudna”, „Kurs historii sztuki” oraz „Galeria sławnych wrocławian”, odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej, brązowym medalem Gloria Artis i medalem Pro Sapientia Christiana. Obecnie naucza młodzież we Wrocławskiej Szkole Fotograficznej AFA i w XII Liceum Ogólnokształcącym.

Kamil Anioł (ur. 2003 r.) i Aleksander Anioł (ur. 2005 r.) pochodzą z Bielska Białej, od dzieciństwa doskonalą umiejętność gry na gitarze i odnoszą liczne sukcesy. Od 2014 tworzą duet gitarowy pod nazwą ANGELS  DUO. Duet ten w latach 2014-2015 prowadził Marcin Szermański, a od 2016 roku nauczycielem prowadzącym jest Mariusz Bury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama