Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł ks. dr Roman Drozd

Formator niezliczonych pokoleń katechetów archidiecezji wrocławskiej odszedł 20 października w wieku 78 lat.

Urodził się we Lwowie, 11 lutego 1942 roku. Egzamin maturalny zdał w Legnicy, w 1960 roku, w I LO im. Henryka Pobożnego.

Do kapłaństwa przygotowywał się w Seminarium Duchownym we Wrocławiu;. święcenia przyjął 22.06.1968 roku w Legnicy, tuż po nich rozpoczynając posługę w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu (W latach 1968-1973).

Ukończył studia specjalistyczne na KUL, zdobywając doktorat z katechetyki. W 1980 roku został diecezjalnym wizytatorem nauki religii i wicedyrektorem Studium Katechetycznego we Wrocławiu; był prefektem w Seminarium Duchownym we Wrocławiu (1979-1987), wykładowcą katechetyki fundamentalnej. Wykładał na Papieskim Wydziale Teologicznym, w Studium Katechetycznym we Wrocławiu i w Legnicy (jako kierownik tamtejszego zakładu katechetycznego). Był członkiem Komisji ds. Wychowania Katolickiego II Synodu Plenarnego. W 1988 roku otrzymał godność kapelana Ojca Świętego.

Pełnił (do 1993 r.) funkcję redaktora naczelnego „Nowego Życia”; był dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej oraz dyrektorem Kolegium Katechetycznego przy PWT we Wrocławiu. Na Papieskim Wydziale Teologicznym pracował jako adiunkt przy Katedrze Katechetyki i Pedagogiki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama