Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Tu wesprzesz życie. Konkretne miejsca, konkretni ludzie

Można godzinami uczestniczyć - w sieci i w "realu" - w dyskusjach na temat ochrony życia. Może przyszedł czas, by skupić się na bezpośredniej pomocy ludziom - i tym malutkim, dotkniętym cierpieniem, i ich bliskim, przytłoczonym sytuacją, która ich dotknęła.

Rozmawiać trzeba, ale wobec cierpienia, problemów, trudności, warto ostatecznie po prostu zakasać rękawy, zaangażować się i/lub... otworzyć portfel - nie od czasu do czasu, lecz regularnie pomagając, czy to bezpośrednio osobom potrzebującym, czy organizacjom, które tym się zajmują.

W samych okolicach Wrocławia znajdziesz mnóstwo instytucji, które na różne sposoby wspierają osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Wiele z nich nieustannie czeka na wolontariuszy, chętnych do pomocy i towarzyszenia potrzebującym, na darczyńców, sponsorów i ludzi, którzy będą informować osoby w potrzebie o tym, gdzie i jak można uzyskać wsparcie.

To nie jest kompletna lista. Wystarczy się rozejrzeć. Skoro wiesz, że każde życie trzeba chronić na każdym etapie - informuj, angażuj się, wspieraj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy