Nowy numer 48/2020 Archiwum

Księża z archidiecezji wrocławskiej ruszają z nowenną o pokój

Biorą sprawy w swoje ręce. I zapraszają ludzi do modlitwy w tym trudnym czasie. Codziennie przez 9 dni pomódl się z nimi Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Akcja pod hasłem #Wymadlać rusza 28 października w internecie.

- Nie ukrywam, że przez chwilę byłem przybity całą sytuacją, ale zainspirowali mnie ludzie świeccy, którzy oczekiwali od nas księży jakiejś propozycji na ten trudny czas, jakiegoś działania. I wpadłem na pomysł nowenny o jedność, pokój i nawrócenie - mówi ks. Jakub Deperas, wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej na wrocławskich Krzykach.

Kapłan zaprosił do akcji swoich znajomych duszpasterzy. W ten sposób przez dziewięć kolejnych dni o godzinie 20 dziewięciu kapłanów będzie zapraszać do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Pomodlą się księża diecezjalni, salezjanin, dominikanin, franciszkanin, salwatorianin. 

- Wydaje nam się, że jest pełno młodych ludzi, których ta sytuacja przerasta i nie chcą się opowiadać radykalnie po jednej ani po drugiej stronie sporu w sprawie aborcji. A mają wiele wrażliwości i empatii. Widza, że życie nie jest czarno-białe. Próbują się odnaleźć w całym tym zamieszaniu, szukają swojego miejsca. Pytają wprost: co oni, jako katolicy, mają w tej sytuacji robić? Jedyna odpowiedzią z mojej strony to modlitwa - stwierdza ks. Jakub.

Razem ze swoimi współbraćmi w kapłaństwie zaprasza do udziału w dziewięciodniowej nowennie pod hasłem #Wymadlać. Na stronie Gościa Wrocławskiego codziennie od 28 października do 5 listopada o godzinie 20 pojawi się okienko z transmisją modlitwy. Zachęcamy do dołączania i wspólnego jednoczenia się przy koronce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama