Nowy numer 22/2023 Archiwum

25. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza

Trwa proces beatyfikacyjny słynnego duszpasterza. Znany jest już nowy postulator rzymski. 21 listopada o 18.30, w 25. rocznicę odejścia "Wujka" do Pana, zostanie odprawiona w archikatedrze wrocławskiej Msza św. W związku z epidemią przełożona zostaje zaplanowana wcześniej konferencja.

Przypomnijmy, że rok temu w listopadzie odbyła się ekshumacja, kanoniczne rozpoznanie i przeniesienie doczesnych szczątków ks. Aleksandra Zienkiewicza do nowego sarkofagu w kościele przy ul. Katedralnej 4. 24 stycznia br. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała Dekret ważności procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Wśród ważnych wydarzeń związanych z procesem wymienić należy także zmianę postulatora rzymskiego. O. prof. dr hab. Szczepan Praśkiewicz OCD nie mógł dłużej pełnić tej funkcji (ponieważ został mianowany relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a regulamin nie pozwala, by etatowy pracownik, jakim jest zelator, pełnił funkcję postulatora). Nowym postulatorem rzymskim ma zostać ks. dr Sławomir Oder – który pełnił funkcję postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II (więcej w najbliższym GN).

Z okazji 25. rocznicy śmierci ks. A. Zienkiewicza planowana była – organizowana przez wychowanków „Wujka” i Papieski Wydział Teologiczny – konferencja „Miłości trzeba się uczyć... Miłość w małżeństwie i rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza". W związku z sytuacją epidemiczną nie odbędzie się w listopadzie; zostaje przełożona na czas, w którym będzie mogła odbyć się w formie tradycyjnej. Ostateczny termin zostanie dopiero ustalony i podany na stronach www.wujek.wroc.pl i www.pwt.wroc.pl.

Msza św. odprawiona 21 listopada będzie transmitowana na kanale YouTube katedry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast