Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Płomień Pański" zaprasza do "Szkoły Relacji"

Wyrusz w 12-tygodniową podróż w głąb świata relacji. Czeka na ciebie rozważanie osobiste w oparciu o podręcznik formacyjny, konferencję, dzielenie w grupach oraz uwielbienie.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Płomień Pański" zaprasza na cykl formacyjny "Szkoła relacji" od 29 listopada (pierwszy tydzień Adwentu) do 20 lutego (pierwszy tydzień Wielkiego Postu).

Uczestników czeka indywidualna praca z podręcznikiem (koszt 20 złotych), zawierającym rozważania oparte na Słowie Bożym i nauczaniu Kościoła, spotkania raz w tygodniu w niewielkich grupach dzielenia (możliwość online), konferencje wprowadzające w temat każdego tygodnia (dostępne na kanale YouTube) oraz modlitwa w każdy poniedziałek o godz. 18 w Parafii św. Rodziny we Wrocławiu (transmisja na żywo na kanale YouTube).

- Ponieważ dojrzałość osobowościowa człowieka najpełniej wyraża się w prawidłowym budowaniu relacji międzyosobowych. Bóg, który jako Trójca Święta jest w odwiecznej relacji Trzech Osób Boskich, stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo, od samego początku zaprosił go do budowania relacji - mówi ks. Wojciech Bujak, opiekun wspólnoty "Płomień Pański".

Jak podkreśla, w obecnych czasach, gdzie przychodzi nam zmagać się z wieloma atakami i sporami, chcemy budować pełną dojrzałość międzyosobową, którą jest miłość. Miłość miłosierną warto rozumieć jako postawę niezależną od każdorazowej reakcji ze strony osoby, którą kochamy. Szczytem miłości chrześcijańskiej jest miłość nieprzyjaciół realizowana poprzez akt przebaczenia i pojednania.

- Kształt relacji podczas epidemii się zmienił. Nasze kontakty przeniosły się w dużej mierze do internetu, mniej się spotykamy z ludźmi. Stwierdziliśmy, że w formacji naszej wspólnoty chcemy zwrócić uwagę właśnie na tę właśnie sprawę, zwłaszcza że naszym charyzmatem jest właśnie ewangelizacja przez miłość wzajemną - mówi Anna Doleczek z Płomienia Pańskiego.

Szkoła to propozycja realizowana głównie online. Inicjatywa skierowana do wszystkich, niezależnie od etapu drogi do Pana Boga.

- To ważne, by mimo epidemii i różnych utrudnień, zadbać o te relacje. Otworzyliśmy tę szkołę dla wszystkich, nie tylko dla członków wspólnoty - informuje A. Doleczek.

- W Pierwszym liście św. Jana czytamy: „Jeśli ktoś mówił: »Miłuję Boga«, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. Takie mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego". Zapraszamy serdecznie i zachęcamy wszystkich chętnych do rozwijania dojrzałych relacji z Bogiem, innymi ludźmi i z samym sobą. Spróbujemy w świetle Słowa Bożego poznać siebie w aspekcie relacji - zapowiada ks. Wojciech.

Formacja zakłada naukę prawidłowej komunikacji, kształtowania właściwego rozwiązywania konfliktów oraz sztuki radzenia sobie w trudnych relacjach. Chodzi o budowanie zdrowych relacji opartych na miłości chrześcijańskiej w pracy, w domu i we wspólnocie.

Aby wziąć udział w "Szkole Relacji" należy się zapisać przez specjalny FORMULARZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama