Nowy numer 5/2023 Archiwum

DPS sióstr nazaretanek prosi o pomoc

Dom Pomocy Społecznej im. Świętej Rodziny przy ul św. Marcina potrzebuje pilnie rękawiczek, kombinezonów, maseczek i artykułów chemicznych.

Pomimo wielomiesięcznej wzmożonej ostrożności i wprowadzonego reżimu sanitarnego do DPS dotarł COVID-19. Po wykonaniu wymazów okazało się, że zakażonych jest 8 podopiecznych spośród wszystkich 47. Siostry nazaretanki wciąż jednak czekają na pozostałe wyniki.

- W tym momencie najbardziej potrzebujemy rękawiczek, kombinezonów, maseczek, fartuchów jednorazowych oraz artykułów chemicznych do sprzątania, np. proszków do prania. Zdecydowanie najszybciej schodzą nam rękawiczki - mówi s. Lucyna Vianeja Bielaszka, dyrektor DPS.

Ośrodek nie jest objęty kwarantanną, choć oczywiście zachowywane są zasady sanitarne, a siostry ograniczają poruszanie się. Furta klasztorna przy ul. św. Marcina 10 we Wrocławiu jest czynna. Tam można przynosić potrzebne artykuły. Jeżeli ktoś obawia się kontaktu, a chciałby wesprzeć zakonnice i osoby, którymi się opiekują, może to zrobić, przelewając pieniądze bezpośrednio na konto nr: 35 1050 1575 1000 0023 4345 5677. W tytule przelewu należy wpisać: "Cegiełka".

- Nie ukrywamy, że wpłaty też nas ratują, bo możemy po dobrej cenie kupić np. rękawiczki od naszych hurtowników - mówi s. Vianeja.

DPS poszukuje również pielęgniarki-wolontariuszki z uprawnieniami. Siostry jeszcze dają sobie radę, ale są wymęczone. Odciążenie nawet na kilka dyżurów byłoby ogromną pomocą.

- Oczywiście, polecamy się modlitwie i będziemy także modlić się za naszych dobroczyńców - podsumowuje siostra dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy