Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przyjdź, teraz jest czas, by wielbić!

Parafia św. Mikołaja w Brzegu zaprasza na niezwykły wieczór modlitewny. Niekoniecznie przez ekran monitora, ale na żywo, przed Najświętszym Sakramentem.

Wieczór Uwielbienia rozpocznie się 21 listopada o 17.30 Mszą świętą. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Kiedy ponad dwa lata temu zamieszkałem w Brzegu i stałem się częścią parafii pw. św Mikołaja, bardzo często słyszałem od wiernych młodych i starszych, że bardzo pragną adoracji. Nasz kościół znajduje się w samym centrum miasta i jest cały dzień otwarty. Zagląda do niego w ciągu dnia duża liczba Brzeżan na prywatną modlitwie. Mnie jako kapłana zaskakuje, jak bardzo ludzie pragną prywatnego spotkania i czasu sam na sam z Jezusem - mówi ks. Daniel Solarz, wikariusz parafii św. Mikołaja. 

Wraz z młodzieżą wpadł na pomysł zorganizowana Wieczoru Uwielbienia czyli spotkania z Panem Jezusem podczas Eucharystii i adoracji. Ten, który odbędzie się w sobotę 21 listopada to już siódma edycja.

- Mimo trudnego czasu pandemii i ograniczeń ludzie dalej pragną bliskości z Panem Jezusem. Eucharystia zawsze rozpoczyna nasze spotkanie, jednak później, kiedy gasną wszystkie światła, na ołtarzu zostaje tylko On. Podczas uwielbienia wspólnie modlimy się śpiewając pieśni. Przychodzi również czas ciszy - dodaje ks. Daniel

Duże rozmiary kościoła św. Mikołaja w Brzegu sprawiają, że każdy może czuć się bezpiecznie, zachować dystans i skupić się tylko na Jezusie.

- Tym razem w sposób szczególny pragniemy modlić się, dziękując Panu Bogu za wszystkie łaski, których doświadczamy od początku pandemii. Chcemy prosić o zdrowie i potrzebne siły dla ludzi, którzy zmagają się z choroba i służą chorym - informuje kapłan i zaprasza każdego chętnego do przyjścia.

Jego zdaniem taka forma sprzyja rozwijaniu relacji z Bogiem i proponując ją wierni z Brzegu chcą stworzyć przestrzeń do jak najgłębszego przeżywania obecności Boga w Najświętszym Sakramencie.

Wieczór uwielbienia będzie również transmitowany w internecie na profilu parafii na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama