Nowy numer 38/2023 Archiwum

Posłuchaj efektu "Cecyliady 2020"

Posłuchajcie nagrania, które powstało z okazji tegorocznej "Cecyliady" organizowanej przez przedszkole "Lupikowo". Zaśpiewany przez dzieci utwór - "Barka" - to hołd dla papieża św. Jana Pawła II w roku 100. rocznicy jego urodzin.

Jest to dla nas wielka radość, że udało nam się zrealizować plan tegorocznej Cecyliady. Oczywiście szkoda, że nie odbyła się ona w tradycyjnej formule, ale cieszymy się z tego, co mamy - mówi Aleksandra Nykiel, jedna z założycielek "Lupikowa", która od kilku lat realizuje projekt, w którym przedszkolaki z różnych placówek zachęcane są do śpiewania na chwałę Bożą.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne organizatorzy zaproponowali inną formę wydarzenia. - Projekt polegał na tym, by wspólnie zaśpiewać z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, z miłości do niego, jego ulubioną pieśń pt. "Barka". Uczestnicy przesłali do nas swoje nagrania, które my złożyliśmy w całość. Efektu można posłuchać. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy dołączyli do tego projektu i wierzymy, że za rok spotkamy się już w większym gronie - zaznacza A. Nykiel.

Tym razem w "Cecyliadzie" wzięły udział przedszkoli z "Lupikowo" i „Koszałki Opałki” oraz indywidualni mali wykonawcy.

Cecyliada 2020
Lupikowo Krzycka

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast