Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie masz jeszcze lampionu? Zrób go sam!

Niewątpliwie symbolem Adwentu jest lampion, z którym wybieramy się na Roraty. To szczególny atrybut, zwłaszcza dla najmłodszych. Niezależnie od tego, czy w tym roku ze względu na pandemię będziemy brać udział w Mszach roratnich, czy też nie, warto o lampion zadbać. Możecie skorzystać z naszego szablonu.

Mamy jeszcze dwa dni, by wykonać samodzielnie lampiony roratnie. Jeśli nie macie pomysłu albo nie macie pojęcia, jak się do sprawy zabrać, skorzystajcie z propozycji "Gościa Niedzielnego". Po kliknięciu w link będziecie mogli ściągnąć szablon prostego lampionu. Wystarczy go wydrukować, nakleić na przykład na karton i wyciąć poszczególne elementy. Następnie odpowiednio zgiąć listki, posmarować je klejem i połączyć konstrukcję w całość.

Plik pobierzesz TUTAJ (po otwarciu dokumentu zapisz go na swoim komputerze, a następnie wydrukuj).

Oczywiście, lampiony mogą mieć różne kolory, a w okienka można wkleić kolorową bibułę. Dekoracja jednak zależy od Waszej fantazji. Decydujecie również o tym, jak lampion oświetlić. Można spróbować zamontować w nim małą latarkę.

Zachęcamy też do tego, by pracę wykonać rodzinnie, a czas przy wycinaniu i wyklejaniu zagospodarować na rozmowy o Adwencie.

Jeśli nie będziecie mogli wybrać się na Roraty do swojej parafii, zachęcamy, by skorzystać z naszych transmisji. Codziennie o 6.30 będziemy na żywo w katedrze wrocławskiej, a wy możecie być tam razem z nami. Wystarczy wejść na: wroclaw.gosc.pl lub na prowadzone przez nas profile na FacebookuYouTube. Pamiętajmy również, że zapalone lampiony mogą nam towarzyszyć podczas codziennej modlitwy. Czuwajmy!

Czytaj również o naszych propozycjach adwentowych:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama