Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uwaga, oszust podszywa się pod wrocławskiego księdza

Na Facebooku pod danymi Grzegorz Podlaski ktoś podszywa się pod księdza z salezjańskiej parafii pw. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie. Z naszych informacji wynika, że próbuje także wyłudzać pieniądze pod pozorem zbiórki na remont świątyni.

Ostrzegamy przed profilem na Facebooku pod nazwą Grzegorz Podlaski. Ktoś podszywa się pod księdza salezjanina. Rzekomo mieszka we Wrocławiu, kształcił się w Wyższych Seminarium Duchownym we Włocławku i pracuje w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu.

Regularnie od 13 listopada publikuje posty o charakterze pseudoduszpasterskim i moralizatorskim. To fałszywe konto z nieprawdziwymi, a czasem wręcz absurdalnymi informacjami, które wprowadzają nie tylko parafian, ale w ogóle użytkowników Facebooka w błąd i prowokują innych. Po komentarzach widać, że spora grupa osób wierzy w prawdziwość osoby i jego poglądów.

Na fałszywy profil natrafił ks. Jerzy Gonta SDB z parafii pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu. Kapłan szybko zweryfikował nieprawdziwe informacje i wpisy.

- Nieprawdą jest, że ten pan uczęszczał do naszych szkół salezjańskich we Wrocławiu. Nieprawdą jest, że jest księdzem naszej parafii. Nieprawdziwe są również informacje dotyczące naszej parafii, które umieszcza na swoim profilu - ostrzega ks. Jerzy Gonta.

Jak dodaje, proboszcz parafii na Ołbinie ma zamiar skontaktować się z dzielnicowym, ponieważ oprócz manipulacji pojawiają się tam również próby wyłudzenia pieniędzy. Mężczyzna pisze, że pieniądze na remont można przekazywać również jemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama