Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pasterka w kościele na szczycie Ślęży

Duszpasterze z Sulistrowic zapraszają na Mszę świętą pasterską o północy na przełomie 24 i 25 grudnia w najwyższym punkcie archidiecezji wrocławskiej.

Uroczysta Msza święta w noc Bożego Narodzenia zostanie odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży.

Rozpocznie się równo o północy, ale warto pojawić na górze nieco wcześniej.

- O 23 odbędzie się koncert kolęd z udziałem znakomitych solistów. Zapraszamy więc najpierw na ucztę muzyczną dla ucha, w którą będzie można się włączyć wspólnym kolędowaniem, a która stanie się znakomitym wstępem do uczty duchowej czyli modlitwy w Boże Narodzenie - zapowiada ks. dr Ryszard Staszak, kustosz zabytkowego kościoła na Ślęży.

Jak dodaje, modlitwa w najwyższym punkcie archidiecezji, na szczycie góry ma swoją symbolikę.

- Na szczytach gór zawsze działo się coś ważnego w Biblii. Człowiek wchodził na górę by być bliżej nieba. A z nieba przychodzi właśnie Mądrość, czyli Jezus Chrystus. Bóg, które zstępuje na ziemię jako człowiek. Kościół na szczycie Ślęży jest znakiem, że właśnie przez Kościół chcemy iść do góry, czyli do Królestwa Niebieskiego - tłumaczy ks. Staszak, proboszcz parafii Sulistrowice.

Po Eucharystii proboszcz zaprasza wszystkich wiernych na ciepły posiłek na wynos.

Pasterka na Ślęży odprawiana była często w warunkach naprawdę zimowych. Na szczycie był śnieg. Co ciekawe w Boże Narodzenie, 25 grudnia zapowiadane są tam właśnie opady śniegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama