Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bożonarodzeniowy koncert on-line u oblatów

Inicjatywa zrodziła się wśród chórzystów w odpowiedzi na wyjątkowy charakter tegorocznych świąt i towarzyszące im obostrzenia pandemiczne.

W niedzielę 20 grudnia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Wrocławskiego Chóru Pokoju oraz Wrocławskiej Orkiestry Pokoju.

Oba zespoły działają pod kierownictwem organisty przy wrocławskiej parafii misjonarzy oblatów Marka Gierczaka. Inicjatywa wydarzenia zrodziła się wśród chórzystów, w odpowiedzi na wyjątkowy charakter tegorocznych świąt i towarzyszące im obostrzenia pandemiczne.

- Usłyszymy tradycyjne polskie kolędy oraz utwory bożonarodzeniowe przeplatane życzeniami dla wszystkich, z którymi nie będziemy mogli się spotkać w te święta na żywo. W ten sposób chcemy wspólnie kolędować i złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim misjonarzom oblatom, parafianom, naszym rodzinom, znajomym – wszystkim, z którymi nie będziemy mogli się w te święta spotkać - tłumaczy Marek Gierczak

Koncert udało się zrealizować dzięki wielkiej mobilizacji wrocławskich chórzystów. Można w nim uczestniczyć dzięki transmisjom w serwisie YouTube oraz portalu społecznościowym Facebook.

Wybrzmią takie kolędy jak: "Do szopy", "Wśród nocnej ciszy" i utwory: "Jest taki dzień" czy "Jingle Bells".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama