Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zaopatrzeni na święta

750 osób otrzymało paczki żywnościowe przygotowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Bożonarodzeniową akcję od kilku lat wspiera Gmina Wrocław.

Rozdaliśmy 750 paczek dla najuboższych - tych, których wspieramy na co dzień w naszej posłudze miłosierdzia wraz z miastem Wrocław. A w sposób szczególny na te święta chcemy im ofiarować życzliwość wyrażoną w tej paczce, która jest dobrem i ofiarą naszego serca - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyektor wrocławskiej Caritas.

Opłatki, które trafiły do rąk ubogich i bezdomnych mieszkańców miasta pobłogosławił abp Józef Kupny. Następnie dziękował za to, że ci, którym w życiu powodzi się gorzej nie zostali zostawieni sami sobie. - Chciałbym podziękować za tę wspaniałą akcję, za to, że nasi potrzebujący będą mogli w te święta Bożego Narodzenia, jakże odmienne od tych normalnych, spożywać te wigilijne potrawy. Nie byłoby tego bez daru serc i bez waszego udziału i pomocy - mówił zwracając się do przedstawicieli miasta Wrocław, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. - Życzę na nadchodzące święta wiele pokoju, radości, a także byśmy przeżyli je w zdrowiu. Czekamy wszyscy, byśmy mogli się spotkać już w zupełnie innych warunkach i by tych spotkań było jak najwięcej.

Głos zabrał również prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. - Dołączam się oczywiście do życzeń. Szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. To już szósta akcja, którą wspólnie robimy. W tym roku rozdamy 750 paczek, a w całym Wrocławiu wolontariusze i organizacje pozarządowe dystrybuują blisko 5 tys. paczek  dla tych najbardziej potrzebujących. W tym szczególnym czasie wspólnota Wrocławia pamięta o wszystkich, choć czas jest wyjątkowo trudny - zaznaczył.

Przypomniał, że akcja jest jednym z wielu dzieł pomocowych, które Caritas organizuje. Wyraził też chęć spotkania w przyszłym roku na dorocznej wigilii w rynku. - Mam nadzieję, że do tradycji tych pięknych spotkań wrócimy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama