Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjmij zaproszenie na ucztę. Rekolekcje dla młodych

- W czasie ferii zawsze odbywały się rekolekcje oazowe dla młodzieży, postanowiliśmy i tym razem zaproponować takie spotkanie, w formie możliwej do realizacji w obecnych warunkach - mówi ks. Marcin Sternal. I nie jest to propozycja oznaczająca tylko "siedzenie przy komputerze".

„Przyjmij zaproszenie na ucztę” to rekolekcje indywidualne, z wprowadzeniami dostępnymi online. Odbędą się od 11 do 14 stycznia. Są zaproszeniem, by odkryć, czym jest Msza św. – tłumaczy kapłan.

Wyjaśnia, że temat ten wiąże się także z trudnościami, jakie stwarza epidemia. W tym czasie niektórzy młodzi uczestniczą w Eucharystii, inni nie; niektórzy chcieliby, ale nie mogą – w mniejszych miejscowościach, przy limitach w niedużych kościołach nie każdy się zmieści. Rekolekcje mają pomóc w zrozumieniu, czym jest Msza św., jak ją przeżywać. Pomysł zrodził się w kręgu księży związanych z Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej.

– Pomocą będzie dla nas ikona Trójcy Świętej A. Rublowa, a także słowa ks. Franciszka Blachnickiego – które, jak się okazuje, mają wiele wspólnego z treściami zawartymi w ikonie. Dotyczą jedności, komunii – mówi ks. Marcin, który poprowadzi rekolekcyjne spotkania.

Podkreśla, że nie jest to propozycja nakłaniająca do siedzenia wciąż przy komputerze. Planowane są codziennie trzy spotkania na platformie Zoom, o 9.00, 15.00 i 20.00. Mają być rodzajem impulsu do działań w świecie „pozawirtualnym”:

O 9.00 odbędzie się wprowadzenie do przeżycia indywidualnego programu dnia, rodzaj katechezy i wyznaczenie „zadania” do indywidualnego wykonania na przedpołudnie; o 15.00 – spotkanie w grupie dzielenia. Potem przewidziany jest czas, by uczestniczyć w swoim kościele parafialnym w Mszy św. (w dni powszednie powinno to również być możliwe nawet w mniejszych kościołach), czas na indywidualną modlitwę; o 20.00 – wspólna modlitwa wieczorna.
Sugerowany wiek uczestników rekolekcji: 15-19 lat

Zapisy przyjmowane są TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama