Nowy numer 3/2021 Archiwum

KSM zaprasza na koncert kolęd i pastorałek

Po raz szósty członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają do pięknego i uroczystego kolędowania. Tym razem jednak nieco inaczej niż zazwyczaj.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z archidiecezji wrocławskiej co roku organizowało galowy koncert kolęd, który był okazją do wspólnego śpiewania i spotkania. Cieszył się on sporą popularnością. Ze względu na pandemię tegoroczna, szósta już edycja, odbędzie się online - 10 stycznia o godz. 19 na kanale YouTube.

Każdy chętny może przez internet dołączyć do kolędowania. Forma wirtualna nie oznacza jednak, że organizatorzy i wykonawcy włożyli mniej pracy niż zazwyczaj.

- Koncert przybierze niespotykaną dotąd w naszym kolędowaniu formę, zdecydowanie krótszą niż tradycyjna. Przygotowany repertuar jest inny niż zazwyczaj, to będzie jakby połączenie kolęd i pastorałek w jednym utworze. Usłyszymy kilka instrumentów - skrzypce, wiolonczelę, trąbkę, fagot czy gitarę. Grupa śpiewaków i muzyków liczy 30 osób - mówi Ewa Kruczek, kierownik całej produkcji.

Podkreśla, że całą techniczną i muzyczną stroną zajmują się członkowie KSM-u, którzy zaśpiewają piękne utwory ze swoich domów. W koncercie od lat uczestniczyli także sympatycy KSM oraz byli działacze, dlatego stawał się on formą niezwykłego spotkania.

- Nie chcieliśmy w tym roku odpuszczać zupełnie tej inicjatywy. Nasze koncerty były dość liczne jeśli chodzi o widownię, więc uznaliśmy, że nie możemy po prostu wszystkiego odwołać. Pandemia pokrzyżowała nam plany, ale nie mogła wszystkiego zepsuć. Liczymy na pozytywny odzew na to, co zaprezentujemy 10 stycznia - dodaje gitarzystka i śpiewaczka.

A jak było przed rokiem? Można zobaczyć na zdjęciach TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama