Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ks. Teodor Sawielewicz wydał książkę - "Siła Różańca"

Kapłan z Oleśnicy, który prowadzi na co dzień popularny kanał internetowy "Teobańkologia", zawarł w książce najcenniejsze rozważania różańcowe.

To rodzaj modlitewnika w tradycyjnej formie, ale także publikacja, którą można czytać "od deski do deski". Różaniec jest jedną z najpopularniejszych modlitw w Kościele katolickim, często jednak bywa odmawiany bezwiednie i pobieżnie. Ks. Teodor Sawielewicz proponuje sięgnąć do konkretnych rozważań, wybranych spośród setek, które wypowiedział podczas internetowych transmisji modlitewnych. Kluczem do ich wyboru było zainicjowanie modlitw dotyczących tematów dotykających problemów życia codziennego.

- Prawdopodobnie kilka osób podpowiedziało mi ten pomysł, ale sam też mi chodził po głowie. Książka staje się kolejnym kanałem dojścia do ludzi z ewangelicznymi treściami. Cieszy mnie to, gdy ludzie przyznają, że czytają ją równolegle z modlitwą, czyli wykorzystują ją jako pomoc do odmawiania różańca - mówi "Gościowi" założyciel kanału "Teobańkologia".

Przyznaje, że rozważania poruszają różne wątki, ale zostały pogrupowane dla porządku, np. jeden różaniec jest poświęcony manipulacjom, inny gniewowi, a jeszcze inny perfekcjonizmowi.

- Starałem się, żeby tak książka była bardzo życiowa i napisana bardzo przystępnym językiem. Ma pomóc rozkochać się w Różańcu, zrozumieć jego istotę, spojrzeć na życie oczami Maryi. Znajdziemy tam przykłady z codzienności. Została atrakcyjnie wydana, z grafikami, wyszczególnionymi cytatami, ramkami. Forma jest z pewnością niestandardowa. Pobudza wyobraźnię - opisuje ks. Teodor.

Jak dodaje, spisane, uporządkowane i odpowiednio zredagowane rozważania są jakby przyłapaniem na gorącym uczynku Ducha Świętego, który działa podczas wieczornych transmisji na żywo na kanale Teobańkologii.

- Książka pozwala szybko wracać do rozważań, które nam pomogły. Mam nadzieję, że pomoże odkryć przed czytelnikami nowy wymiar modlitwy różańcowej - podsumowuje oleśnicki wikariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama