Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zawierzą się św. Józefowi

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają na kolejne spotkanie oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa.

Tym razem spotkanie odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu.

Wydarzenie rozpocznie się  22 stycznia o 18.45  adoracją Najświętszego Sakramentu ( z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania). Ze względu na istniejące obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/zawierzenie-sw-jozefowi/.

Idąc za słowami Papieża Franciszka, który 8 grudnia 2020 ogłosił Rok św. Józefa członkowie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa chcą po Eucharystii dokonać osobistego aktu zawierzenia Opiekunowi Świętej Rodziny. "Każdy mężczyzna jest zaproszony do przybycia i oddania się w opiekę Józefowi, aby stał się On jego duchowym opiekunem, przewodnikiem i ojcem. W osobistej relacji ze św. Józefem będzie mógł odnaleźć wzorzec stawania się coraz lepszym ojcem i mężem, szczególnie w trudnych czasach. A także żeby poczuł duchową i wspólnotową więź z innym mężczyznami św. Józefa. Na spotkaniu będzie też okazja do podzielenia się swoim świadectwem, jak w ostatnich, trudnych miesiącach Bóg działa bezpośrednio albo poprzez drugiego człowieka" - czytamy w zaproszeniu.

Mężczyźni św. Józefa podsumują także ostatni jubileuszowy rok, którego mottem przewodnim był psalm 24 - "Unieście się prastare podwoje, aby mógł wkroczyć Król Chwały" (Ps 24,7) i przedstawią plany na kolejny, 11. rok działalności.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Więcej informacji o spotkaniu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy