Nowy numer 8/2021 Archiwum

Niedziela Słowa Bożego. Zasłuchaj się w Jego głos

Kocha nas nieskończoną miłością, przemawia nieustannie, a Jego słowo ma moc. Nic nie jest wspanialsze niż historia, którą Bóg nam opowiada i do której zaprasza. Jak otworzyć ucho i serce na najpiękniejsze słowa świata? Oto niektóre wrocławskie propozycje.

Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona przez papieża Franciszka w 600. rocznicę śmierci św. Hieronima w 2019 r. W ogłoszonym wtedy liście apostolskim „Aperuit illis” papież wyjaśniał wtedy, że co roku 3. niedziela zwykła ma być w Kościele poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego.

Jak ją przeżyć? W parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie przy ul. Tatarakowej każdej niedzielnej Mszy św. – za wyjątkiem porannej, o 8.00 – towarzyszyć będą świadectwa młodzieży z Kompanii Jonatana. Młodzi podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z czytaniem i rozważaniem słowa Bożego. Parafianie spotkają się także z propozycją modlitwy słowem Bożym, którą można nazwać „koronką biblijną” – związaną z powtarzaniem biblijnych tekstów dotyczących konkretnego tematu, z wykorzystaniem różańca.

W planach są także m.in. warsztaty „Jak czytać i rozważać Słowo Boże?”, które będą trwać od 15.00 do 16.30 – w salce parafialnej lub w kościele (zależnie od ilości uczestników – tak, by zachować wymogi sanitarne). Poprowadzą je Jolanta i Jerzy Prokopiukowie. Warsztaty są bezpłatne, należy przynieść ze sobą Pismo św.

Interesujące propozycje na Niedzielę Słowa Bożego przygotowali także wrocławscy bibliści i niektóre wspólnoty:

 

Posłuchaj także w Radiu Rodzina o inicjatywie wspólnoty Hallelu Jah.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama