Nowy numer 39/2022 Archiwum

Salezjanie świętują wspomnienie założyciela

Salezjanie z wrocławskiego Ołbina zapraszają na specjalne triduum, a po nim na niedzielę 31 stycznia, czyli modlitewne świętowanie wspomnienia św. Jana Bosko.

W niedzielę 31 stycznia obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, wychowawcy i patrona młodzieży. To także założyciel zgromadzenia salezjańskiego, sióstr córek Maryi Wspomożycielki Wiernych i Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

Do tej uroczystości poprzez specjalne triduum przygotowuje się parafia pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu. Salezjanie z Ołbina zapraszają na wieczorne Msze św. z okolicznościowym kazaniem w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.

Natomiast w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. zostanie odnowiony przez wiernych akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi rodzin, wspólnot i poszczególnych osób, zawierzając Jej trudny czas doświadczeń, jakie niesie epidemia.

Na stronie parafii możemy przeczytać:

Jako widoczny znak naszego oddania, rozprowadzamy wizerunek Jasnogórskiej Królowej Polski, w formie małych witrażyków, wraz z błogosławieństwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, oraz list przewodni księdza proboszcza Bolesława Kaźmierczaka. Prosimy o umieszczenie wizerunku Królowej Polski w oknach naszych mieszkań, jako wyraz szczególniejszego oddania się pod opiekę Wspomożycielki ks. Bosko.

Triduum, jak i niedzielna uroczystość modlitewna są oczywiście otwarte dla wszystkich, nie tylko parafian.

Salezjanie są silnym punktem Kościoła wrocławskiego. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się:

  • inspektoria wrocławska pw. św. Jana Bosko,
  • inspektorat sióstr salezjanek,
  • trzy parafie (pw. Najświętszego Serca Jezusowego, pw. Chrystusa Króla oraz pw. Michała Archanioła),
  • Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco",
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy