Nowy numer 39/2022 Archiwum

Za św. Janem Bosko w Środzie Śląskiej

Łódź, podświetlone kolumny oraz symbole Maryi i Eucharystii - taka dekoracja, nawiązująca do jednego ze snów ks. Jana Bosko, czekała 31 stycznia na wiernych parafii pw. św. Andrzeja w Środzie Śląskiej.

Ostatniego dnia stycznia cała rodzina salezjańska z wielką radością świętuje uroczystość swojego założyciela, ks. Jana Bosko. Nie inaczej było w Środzie Śląskiej, gdzie podczas każdej Mszy św. kapłani nawiązywali do dobrze znanego snu o dwóch kolumnach.

Ks. Mikołaj Wyczałek SDB podkreślał, że te dwa filary to drogowskaz także dla współczesnych - dzieci i młodzieży, ale również dorosłych, którzy powinni czuć się wezwani do tego, by młodych ludzi kształtować właśnie w oparciu o częste przyjmowanie Komunii św. oraz zawierzenie Maryi.

Podczas Mszy św. o godz. 18 odbyło się także przyjęcie przyrzeczeń przez cztery osoby, które wstąpiły do grona Salezjanów Współpracowników, a pozostali członkowie odnowili swoje przyrzeczenia. W radosnym świętowaniu licznie wzięła udział młodzież z Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieży „Crux”, która wspólnie z salezjanami Współpracownikami zadbała o oprawę Eucharystii.

Ze św. Janem Bosco w Środzie Śląskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy