Nowy numer 33/2022 Archiwum

In Blessed Art. Galeria i pracownia ikon powstają w sercu Wrocławia. Możesz pomóc

Trwają już zapisy na warsztaty ikonopisarskie, które poprowadzi wiosną we Wrocławiu Fundacja In Blessed Art. Trwa również zrzutka, która pomoże w otwarciu galerii i pracowni ikon tuż przy Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła i paulińskim klasztorze przy ul. św. Antoniego.

Nie chodzi nam o to, by otworzyć kolejny sklep z gadżetami religijnymi, ale by stworzyć miejsce mające swój wymiar duchowy – mówi El'Azar Hubert Kampa – prezes fundacji Fundacji In Blessed Art („W Błogosławionej Sztuce”).

Galeria i pracownia będą działały przy ul. św. Antoniego 34. Fundacja, korzystająca z opieki duchowej paulinów, jako jedyna prowadzi co roku warsztaty ikonopisarskie na Jasnej Górze. Prowadzi do spotkań z Bogiem przez sztukę, ale także wspiera ludzi w potrzebie – chorych, ubogich, uzależnionych, pokrzywdzonych przez wojnę.

In Blessed Art. Galeria i pracownia ikon powstają w sercu Wrocławia. Możesz pomóc   Hubert Kampa od ponad 13 lat jest - jak mówi - prowadzony przez ikonę. Archiwum Fundacji In Blessed Art

Prezes In Blessed Art, prowadzący Pracownię Ikon św. Łazarza, to wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”, współtwórca wystaw „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy, laureat wielu konkursów, nagradzany także m.in. za działalność na rzecz Ukrainy.

In Blessed Art. Galeria i pracownia ikon powstają w sercu Wrocławia. Możesz pomóc   Ikona - "okno na niebo". Archiwum Fundacji In Blessed Art

Planowane warsztaty we Wrocławiu mają rozpocząć się w marcu. Można zdecydować się na warsztaty dla początkujących, warsztaty tematyczne i inne (m.in. z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej).

Szczegóły i możliwość zapisów dostępne są na stronie: www.inblessedart.pl.

W galerii będą prezentowane ikony wykonywane przez artystów z różnych stron świata. Tuż obok znajdzie się pracownia, do której będzie można zajrzeć, poznając pracę ikonopisa. Twórcy chcieliby, by miejsce przy ul. św. Antoniego stało się przestrzenią, wokół której zgromadzą się pasjonaci sztuki sakralnej, gdzie będzie można spędzić dobrze czas pośród ikon, przestrzenią "dla ducha".

Możesz współtworzyć to miejsce. Więcej TUTAJ.

Więcej wkrótce w papierowym wydaniu wrocławskiego GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama