Nowy numer 38/2022 Archiwum

Po męsku o dekalogu i braterstwie

- Dziś jak chyba nigdy wcześniej Kościół potrzebuje mężczyzn, aby stanęli w prawdzie, w wyłomie. Chodzi o stawanie nie przeciw czemuś i komuś, ale dając świadectwo swojej wiary - mówi Krzysztof Sietczyński, wielki rycerz wrocławskiej Rady Rycerzy Kolumba zapraszając na dzień formacji, który odbędzie się 13 lutego w kościele św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Spotkanie będzie miało kilka punktów w harmonogramie. Zaplanowano przede wszystkim Mszę św. i modlitwę różańcową, ale również konferencje.

- Chcemy przypomnieć nauczanie św. Jana Pawła II o dekalogu - mówi K .Sietczyński. Drugim poruszonym zagadnieniem będzie braterstwo

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mężczyzn. - Nie ograniczamy się tylko do środowiska Rycerzy Kolumba. Zaczynamy 13 lutego o 9.30 Różańcem, następnie o 10.00 odprawiona zostanie Eucharystia, a od 11.00 odbędą się spotkania formacyjne - dodaje.

Zwraca też uwagę jak istotne są męskie spotkania w Kościele. - Czekamy na panów z kilku powodów. Ten trudny czas - pandemiczny i różnych napięć społecznych - pokazuje nam wyraźnie, że wielu z nas jest zagubionych. Wydaje się, że to wina zaniedbania formacji i braku ciągłego przypominania sobie tego, do czego zostaliśmy powołani jako mężczyźni oraz tej ważnej roli jaką mamy do spełnienia w rodzinie i Kościele. O tym mówił nam Jan Paweł II w swoim nauczaniu. To będziemy chcieli przypomnieć i zachęcić do realizacji na co dzień. Ponad to dziś jak chyba nigdy wcześniej Kościół potrzebuje mężczyzn, aby stanęli w prawdzie, w wyłomie. Chodzi o stawanie nie przeciw czemuś i komuś, ale dając świadectwo swojej wiary.

Na koniec spotkania planowana jest ceremonia rycerska, czyli przyjęcie w poczet Rycerzy Kolumba nowych mężczyzn. - Jeśli tylko będą chętni, a taką mamy nadzieję, uczestnicy spotkania będą mogli zostać włączeni do naszego zakonu. Zapraszamy serdecznie - zachęca K. Sietczyński.

Więcej informacji o działalności zakonu oraz o założycielu bł. ks. Michaelu McGivneyu można przeczytać na stronie www.rycerzekolumba.com oraz w mediach społecznościowych. K. Sietczyński zachęca też do odwiedzania profilu wrocławskiej rady Rycerzy Kolumba na Facebooku, gdzie znajdują się wszelkie aktualności dotyczące wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy